Imami Muftijstva bihaćkog gosti-hatibi u Medžlisu Tuzla

U petak, 23. februara 2024. godine gosti tuzlanskog Medžlisa bili su glavni imami i imami iz Krajine.

Posjeta je upriličena u okviru programa Dana Medžlisa Islamske zajednice Tuzla, odnosno 15. februara dana kada je 1572. godine sačinjena vakufnama plemenitog Gazi Turali-bega.

Sa imamima gostima su u sjedištu Medžlisa Tuzla prije džuma-namaza razgovarali glavni imam hafiz Ahmed-ef. Huskanović i njegovi saradnici, koji su im iskazali dobrodošlicu i upoznali sa osnovim informacijama o vjerskom životu na ovom području.

Tuzlanski imami  su u svojim džamijama bili domaćini gostima koji su održali hutbu i predvodili džuma-namaz. Hafiz Amir-ef. Mahić, glavni imam u Kozarcu bio je gost u Džamiji „Kralj Abdullah“, Omer-ef. Redžić, imam Čaršijske džamije u Prijedoru u Amber-hatun džamiji, Mirza Žerić, glavni imam u Sanskom Mostu u Čaršijskoj džamiji u tuzlanskoj Čaršijskoj džamiji, a Benjamin-ef. Hodžić, glavni imam  u Prijedoru u Gazi Turali-begovoj džamiji.

Imami gosti su iskazali zahvalnost na pozivu glavnom imamu Huskanoviću. Posjeta je nastavljena i poslije džuma-namaza uz razmjenu iskustava o radu i aktivnostima.