U okviru manifestacija „Žena, porodica, zajednica“ Odjel za brak i porodicu Medžlisa Islamske zajednice Tuzla u četvrtak, 18. aprila organizovao je aktivnost „Desert za sve“ za korisnike Narodne kuhinje „Imaret“ u Tuzli.
Koordinatorice i džematlijke tuzlanskih džemata, polaznice programa i škola Asocijacije žena Medžlisa Tuzla pripremile su oko 4.000 kolača koje su darovale za sve korisnike. Korisnicima je ovom prilikom darovano i oko 600 kg voća.
Ova jedinstvena aktivnost pod nazivom „Desert za sve“ realizuje se već treću godinu zaredom. Aktivnost se realizuje uz punu podršku imama u tuzlanskim džematima, a za cilj ima da korisnici kuhinje makar jednom godišnje budu obradovani drugačijim obrokom.
Ovom aktivnošću započele su aktvinosti na polju dobročinstva u susret ramazanu koje će se realizovati u okviru rada Asocijacije žena i u narednom periodu.