Ramazan u džematu Krojčica

Harem džamije u džematu Krojčica u Tuzli, sinoć je bio mjesto jednog od šest planiranih zajedničkih iftara koji organizuju tamošnje džematlije.

Zajednički iftari, samo su jedna od ramazanskih aktivnosti u ovom džematu, kojima rukovodi prof. Muhamed-ef. Mehmedović, imam koji u ovom džematu radi od jula 2013. godine. 

muhamed-krojcica

-Tokom ramazana imamo mnogo aktivnosti, u čijoj realizaciji učestvuje veliki broj džematlija. Svaki dan imamo mušku i žensku mukabelu, te mekteb gdje se više od četrdesetero djece okuplja svaki dan poslije podne namaza. Posebno smo ponosni na veliki odziv zajedničkim iftarima, druženjima i razgovorima prije i nakon teravih namaza, te mukabelama i drugim ibadetima koji obilježavaju aktivnosti tokom ovog ramazana – rekao nam je prof. Muhamed-ef. Mehmedović, za koga džematlije imaju samo riječi hvale.

krojcica-2015
Na sinoćnjem zajedničkom iftaru, te teravih namazu, primjetili smo mnogo mladih ljudi. To će s ponosom istaći u ovom džematu, baš kao i veliki broj polaznika mektebske nastave za koje su već pripremili i ramazanske nagrade.
Za sve polaznike mekteba, te djecu naših džematlija, našim sredstvima smo kupili edukativne bajramske paketiće, koje ćemo im podijeliti nakon bajram namaza. Gledat ćemo da to bude praksa i u narednim godinama – ističe prof. Muhamed-ef. Mehmedović.

kroj02015a

Džamija u džematu Krojčica, svečano je otvorena u junu 2006. godine, a izgrađena je vlastitim sredstvima džematlija. Također, prije nekoliko godina u haremu džamije je izgrađena vakufska kuća koja u prizemlju ima mektebsku učionicu.

(S.P./ Portal Tuzlarije)