U subotu, 02. juna u džematu Donja Obodnica, na poligonu ispred Doma kulture, upriličen je iftar za džematlije i omladinu. Iftaru je prisustvovalo oko 150 osoba.
Posebno zadovoljstvo i čast domaćinima ukazali su gosti iz susjednih džemata Lipnica, Avdibašići, Dobrnja i Šarene džamije. Imami iz pomenutih džemata su ove mubarek ramazanske noći došli u Obodnicu sa omladinom iz svojih džemata. Ovim iftarom su nastavljena omladinska druženja pomenutih džemata u okviru projekta “Mladi u fokusu”.
Prisutnima se, pored domaćina Sanel-ef. Hodžića, obratio i izaslanik glavnog imama, Memsudin-ef. Gobeljić koji nije krio zadovoljstvo prelijepim ambijentom ovog iftara, čiju organizaciju je posebno pohvalio.
Riječima zahvale obratio se Sanel-ef. Hodžić.
-Zahvaljujemo se našim džematlijama na učešću u realizaciji ovog iftara, članovima džematskog odbora, Aktivu žena našeg džemata, Savjetu mjesne zajednice, kao i direktoru Osnovne škole “Breške” na podršci – kazao je imam ovog džemata Sanel-ef. Hodžić.