U džematu Grabovica je na prigodan način obilježena noć Lejletul – Bedr.
Obilježavanje ove noći bilo je prilika da se podsjetimo na najbolju generaciju muslimana i niz iskušenja kroz koja su oni prošli, a jedno od najvećih je i bitka koja se odigrala na Bedru u kojoj se skupina ashaba suprotstavila trostruko brojnijoj vojsci mekkanskih mušrika.
Predavanje o Bedru, okolnostima prije, tokom i poslije bitke te poukama i porukama bitke održao je džematski imam Dženan-ef. Sinanović. On je istakao da danas, kao i u vrijeme ashaba borba za vjeru i vrijednosti do kojih držimo zahtjeva mnogo truda, odricanja i istrajnosti. Mjesec ramazan u kome ostavljamo svoju hranu i piće, odričemo se sna radi sehura i napuštamo udobnost svojih kuća radi obavljanja teravih – namaza, je upravo period koji zahtjeva mnogo truda i u kome iskazujemo svoju ustrajnost u vjeri i očuvanju vrijednosti vjere.
Na kraju prigodnog programa dodijeljene su diplome o završetku hatme džematlijama koje su u protekle dvije godine pohađali časove Kur’ana te savladali arapsko pismo i proučili svoju prvu hatmu. To je takođe uspjeh koji zahtijeva mnogo truda, odricanja i istrajnosti, te je i radost zbog tog uspjeha velika.